Min kära G och jag vi tänker då väldigt olika då vi är ute och handlar. Behöver jag "en" sak så köper jag åxo en sak och inte två eller fyra som min gubbe kan göra för inte blir det alltid billigare inte. Varför ska jag köpa 3 för 2 om jag bara behöver 1. tänkte  på diskmedel t,ex.. . Det tar ju flera månader att göra av sig det eller..., och innan dess har man ju tröttnat på det och kanske vill byta till nåt annat? för vem vet hur bra det är, för då kan man kanske vilja köpa  nåt nytt?. Vi har ju åxo tvål som min G använder....inte jag.  Flytande tvål ...2 för samma pris som 1. Visst äre lite knepigt.....jag blir genast  lite misstänksam då.....jag tror att köper man billigt köper man skit , eller vad tror ni? =-O 


Nu har jag jobbat helgen så jag känner mig rätt mör och trött ska ni veta , men det kommer ju en dag i morgon åxo och  då har jag ett fullspikat schema med början på förmiddagen hos  frissan. Det är ju dags igen för mitt hår växer såååå himla fort, och  Sen ska jag på ansiktsbehandling . Bara trevliga saker.

Nu ska jag bara försöka att ta mig upp ur soffan för att göra lite middag snart....väntar lite på att G kanske skottar?? Eller blir det jag....men jag vill inte. Men om jag väntar lite så kanske.....Vi har ju fått vinter igen


Bild lånad.....Men det fattade ni väl.

kram å puss på er, och tack ALLA för fina och trevliga kommentarer i min blogg <3 



.