Nu gör jag helg och en bloggvila
Jag kommer knappt ihåg tiden före ......Jag menar med allt som har med media att göra. Visst vi väljer ju själv hur aktiva vi vill vara och så.....och jag tycker nog det är skitkul (får man skriva så ? ) med alla sociala medier. Att vara aktiv kan åxo ta en massa tid.....tid att kunna göra något annat.....så det gäller att ha en sund uppfattning. Jag tänker alltso göra en liten break.....en vila från allt. Ta hand om gubben min för Hur kul det än må vara så behöver man en liten vila mellan varven. Men visst....Jag dyker upp på insta och fb då jag känner för det, men bloggen min får sig en paus.
Min blogg fyller dessutom 4 år snart. Alltso.....Jag har hetat TantGlad i 4 år nu. Ibland har jag faktiskt funderat på ett annat namn.......Men då blir det inte jag liksom. Mitt namn får stå kvar i bloggvärlden. Det ska väl finnas en TantGlad åxo, För jag är ju glad liksom, så varför ändra?? Näe.....Jag kör vidare jag .
2 februari fyller Tanten 4 år. Hon får fortsätta fylla så länge jag finns här i bloggvärlden, så jag hoppas ni står ut med allt tok och trams som jag skriver i min blogg.
önskar nu ALLA mina fina bloggvänner en härlig helg så syns vi i bloggen när Tanten vilat färdigt. Jag ska umgås med nära å kära......Det är sånt som man åxo behöver ibland. Sen kommer jag igen med nya friska tag. Hej och hå...
KRAMelikram alla underbara bloggvänner .
Vi hörs Hörrni!!!
42 kommentarer | Skriv en kommentar | Kommentarer RSS
Skriv en kommentar
Föregående inlägg: Så nöjder med helgen!
Nästa inlägg: Ta det lugnt!
En välförtjänt bloggvila men ser framemot många nya roliga inlägg. Kramar
Jag tar pauser emellanåt och det behövs ibland. Det behövs ibland vad det än är så är vila bra. Du symboliserar som Tant Glad och det finns inget mer passande namn på dig. Grattis till dina 4 år på bloggen!! Kan du tänka dig att det är 4 år för mig med men lite senare på året. För mig finns inget annat passande namn än Biggeros🤗🤗Ta hand om dig och jag välkomnar dig åter när det känns rätt. Kramiz
Ja visst är det kul med sociala medier och så bra att nå ut till folk. Min företagssida har gett mig många kunder och mycket information når jag ut med. Och sedan som du säger så är det ju "skitkul." Vi hörs på det sociala...
Stor kram och trevlig kväll på dig.
Grattis 😄 till din fina roliga mysiga blogg som fyllde 4 år
Ha det bra kram .
Trevlig vecka
Även det goda kan bli för mkt o en vila kan vara bra :) kramen
Här hade vi avbrott i både tv, telefon och internet i tre dagar....nån som tydligen kört sönder nåt av comhems skåp trodde nån....men hur som helst...det var ett helvete.
Jösses va beroende av internet man är trots allt...tur vi hade mobiltelefoner ;)
Behåll du namnet på bloggen...jag insisterar :)
Ha de bäst.
Grattis på 4-årsdagen bloggen Tant Glad! Det är ett jättefint bloggnamn på din blogg tycker jag.
Klokt att pausa från sociala medier ibland och ge mer tid åt livet IRL.
Kram
Grattis på din födelsedag. Hoppas du får en fin dag. Kram Anki :)
Grattis på 4-års dagen/ kram <3
Ha en skön vila och välkommen tillbaka!
Hoppas allt är bra med dej.
Skickar en kram och på återseende
Ha en bra dag!
Kram!
Ha en skön vila - och välkommen tillbaka när du känner för det :-)
Och du - stort GRATTIS i förskott! :-)
God morgon.Ännu en grådag +2,5 just nu..Snart ska jackan på för det blir morgonfika med bröderna.Grattis då till dina Glada 4 år.Haé Kram.
GRATTIS till snart 4 år!
En Tant Glad behövs absolut ,-))) så jag tycker du ska behålla ditt namn,
En vila från bloggen kan vara bra, jag själv har lite vila nu ,-)
Skitkul får man absolut skriva ,-)))
För det är ju skitkul att blogga.
Ta hand om dig Varm Kram Primrose ,-)
Tant Glad är det namn som du verkligen ska ha för du är alltid glad och rolig och man ler alltid när man läser din blogg och leende är viktigt här i livet så jag hoppas att du inte blir borta för länge.
Hej. va många kommentarer du har på din blogg, fantastiskt! Kikade in lagom för att se att du tagit dig en paus över helgen.
Bra gjort, vila är så viktigt och glöms lätt bort.. Stor kram till dig!
Självklart ska vi ha en Tantglad som förgyller bloggsfären!
Ta den bloggvila du behöver och kom snart tillbaka igen. Fira din 4-årsdag med pompa, ståt och glädje!
Stort grattis till dig du kära glada bloggvän!!!!
Kram Christina
Så synd tant Glad, för det har varit roligt att läsa dina inlägg! Ändå kan det vara så att man kan behöva tänka på annat också. Hoppas du kommer tillbaka någon gång då och då! Ha det nu riktigt bra med din gubbe :)
Kram
Önskar dej en härlig vila med massa härligt umgänge, ses om ett tag!
Grattis i förskott - och ta hand om gubben!
Men då, här återvänder jag efter 1½ års vila o då är de din tur - vilken osis för mig.
Tantglad passar dig bra, nu hoppas jag du får en skön bloggvila o att du återkommer fortare än mig. Kanske till ditt jubileum i februari. Jag firar 12 år i år fast minus 1½ i dvala :)
Kramiz
Tant Glad är ett så passande namn. Och glädje sprider du och på olika sätt. Tackar! Grattis till dina fyra år.
Ta du den paus du vill och jag väntar på att du kommer tillbaka när du har lust.
Stor kram!
Ha det så bra då och ta hand om dej !!
Hoppas vi ses framöver...om pausen blir lång hoppas jag att vi ses hemma på "min gata" och lilla loppis i vår !!...sköt om dej nu vännen !
Kramelikram bia
Grattis till 4 år på bloggen.
Oj, vad jag kommer att sakna att kunna gå in här och kolla vad Tant Glad har hittat på för finurligheter.
Men, jag ska försöka att inte vara egoist. Önskar dig en skön och angenäm bloggpaus.
Välkommen tillbaka då du känner för det.
Varm kram!
Ha en trevlig bloggvila :)
Och grattis till bloggens 4 årsdag!
Kram
Vila och omsluter dig med allt gott. Stor kram ❤
Du är en TantGlad, punkt slut. Skratt.
Vila dig du lite. Jag gör så med ibland. När jag åker bort, t.ex. för då umgås jag. Här hemma är bara jag.
Grattis till dina bloggår! Kramelikramkram 💗
Ta inte en för lång Blogg vila då blir det alldeles för tråkigt.
Du är en sån där fantastisk glädjespridare som det inte går en på hundra.
Men njut av din vila!
Kramar om!
Visst ska en balansera sin tid - medial eller inte.
Gör ju själv pauser och det är också skönt. Ha en fin helg och en bra vila och grattis till 4 år som Tant Glad - passande namnet :-)
Vi ses!
Kramisar
Det behövs ibland! Jag hade en paus under hösten för det var så mycket och den lediga tid jag hade behövde jag bara vara. Vila ordentligt och kom tillbaka när skrivlusten tar över igen! Kram! <3
Vila du! Det behövs ibland :)
Ta Du å vila lite å kom sedan igen med nya glada inlägg
kram
Grattis i förskott till 4-årsdagen. Klart att du ska ha kvar namnet och jag hoppas att du snart kommer tillbaka. Ibland måste man bara vila från bloggen för att det ska kännas roligt. Det finns så mycket irl som man vill göra och familj och vänner som man vill umgås med. Jag kommer att sakna dina positiva inlägg och ser fram emot när du känner dig redo att skriva igen. Ha en skön mediavila fina vännen. Varm kram :-)
Grattis i förskott på TantGlad dagen! Ibland behöver man vara utan skärmar, jag funderade just på det idag då jag gick hem. Jag skulle klara mig utan uppdatering bra länge, medan maken kollar mobilen så fort det plingar till.... det är lite jobbigt ibland. Du ha en fin helg och en skön vila! Kram
Fortfarande lika vacker som vanligt ankilina
FINA FINA TANT GLAD, jag älskar det namnet och det är liksom du söt glad och härlig person !
Hoppas nu att du får en mysig helg
STOR VARM KRAM
Sanna
Klart att du ska behålla ditt namn för det passar dig verkligen bra :D Visst får man dessutom säga skitkul så ha nu en skitkul helg :D
Kram
Klart Tantglad ska stå kvar ha det gott och kom tillbaka när du är redo igen ! Kram fina fina bloggvän 💗
Ha en skön paus!
Kram
Det kan behövas en liten "paus" ibland från bloggandet. . .för att hitta ny energi och nya ideér. . .så ha det så skönt TantGlad så hörs vi framöver!!!
Stor Kram Vännen
Visst är det "skitkul":) med social media...
Men som du skriver behöver man ta en paus mellan varven.
Hoppas du är här snart igen.
Kram gun